Aktuálně

Na letošní letní sezonu jsme pro vás připravili hned několik luxusních tabákových směsí v krásných a originálních pechových krabičkách.


Jako každý rok, máme i letos na skladě limitovanou edici dýmek Peterson St.Patricks Day. Dýmky pro letošní rok jsou zelené, což není až takové překvapení a mají zároveň charakteristické prvky, které používá pouze značka Peterson. Tím je vrtání, které umožňuje jímat kondenzát vznikající při kouření v hlavičce dýmky a ebonitový náustek s horním vývodem. Tento náustek slouží k tomu, aby odváděl kouř od jazyku k hornímu patru kuřáka a ten si tak mohl lépe vychutnat aroma tabáku. Také spojení hlavičky dýmky s náustkem je systémem spigot, což používá hlavně firma Peterson. Kdo touží po klasické Petersonce, má nyní šanci si ji u nás zakoupit.


  1. Úvod
  2. Články
  3. Světovost dánských směsí
Světovost dánských směsí

Nádherný ostrov Fyn je srdcem Dánska. A právě tady se nachází Svenborg, místo, před kterým smekají všichni znalci dýmkových tabákových směsí. Zde si firma Mac Baren vybudovala svou továrnu, která vyrábí tabákové směsi 180 let... Dánové si velmi potrpí na dobrý tabák. Dá se říci, že v Dánsku je největší koncentrace kuřáků dýmky na světě v porovnání s počtem obyvatel. A protože si na dobrý tabák potrpí nejen v Dánsku, exportuje tato firma své výrobky do osmdesáti zemí světa.

Základem produkce firmy Mac Baren jsou klasické tabákové směsi. Výrazněji aromatizované tabáky firma začala produkovat až po roce 2000. Specialistou na výrobu jemných přírodních směsí je Poul Stenner, který o tabáku říká: „ rozdíl je v aroma, chuti a zkušenosti… Každý tabák prochází zcela jiným zpracováním, takže je možné rozlišit všechny nuance jeho chuti“. Nad jednou nacpanou dýmkou si člověk uvědomí, jak moc se dýmkový tabák liší od tabáku v cigaretě. Ve zvolených druzích tabáku, ve zpracování a řezání, v kvalitě hoření, v chuti a konečně i v jeho celkové přípravě. Poznamenává pan Steiner, který sám kouří dýmkový tabák Mac Baren Mixture.

Většina směsí vyrobených v Mac Barenu je typu mixture. Každý typ tabáku má speciální technologii výroby na které se podílejí stroje. Jde o proces, ve kterém se tabákové druhy míchají v určitém poměru – virginský tabák s Burely a Cavendishem. Virginský tabák je světlý a firma ho nakupuje převážně v USA (Virgínie, Severní Karolína, Georgia stále produkují ten nejkvalitnější virginský tabák na světě) Burley je hnědý se silnější a plnější chutí. Nejznámější oblastí, kde se pěstuje je Kentucky a Tennessee. Cavendish není odrůda tabáku, ale vyrábí se z různých tabáků pomocí fermentace (navlhčení, zahřívání a lisování). Díky fermentaci Má Cavendish tmavohnědou barvu.

Jak vyrábějí u Mac Barenu dýmkovou směs typu mixture? Surový tabák se naváží a navlhčí na osmnáctiprocentní vlhkost. Tehdy probíhá takzvané první přemídchání listů. Tyto listy procházejí zařízením, které je odřepíkuje a odstopkuje. Takto upravené listy se dostanou do míchacího bubnu. Zde je tabák stoprocentně homogenní a je připraven k dochucení. To se děje pomocí horké vody, do níž s přidávají další substance: lékořice, hnědý cukr, bílá čokoláda atd. záleží na konkrétním receptu. Po ochucení tabák odpočívá několik hodin, aby mohl absorbovat všechny ingredience. Po uzrání následuje namíchání konkrétní směsi. V poslední fázi se na tabák nastřikuje hlavní chuť a tedy i aroma. Oblíbená je například whisky. Při výrobě dýmkového tabáku MB Highland Mixture se například používá třicetiletá skotská whisky Old Glenfarcalas. Do dalších podrobností výroby tabákových směsí u firmy Mac Baren není možno nahlédnout, jelikož se také jedná o výrobní tajemství. Protože potom by mohl být každý výrobce stejně úspěšný jako právě Mac Baren.

Mostex Tanvald - idatabaze.czDoutníky, humidory - idatabaze.cz
Výhody registrace

Po zaregistrování v našem e-shopu se vám automaticky nastaví sleva 5% na veškeré zboží včetně zboží které je v akci. Po následném přihlášení se vám budou zobrazovat ceny původní přeškrtnuté a ceny se slevou, které platí pro vás. Pokud se zaregistrujete současně s první objednávkou, je tato objednávka v původních cenách bez slevy. Toto sledujeme a slevu vám odečteme z dobírky nebo faktury.

Zákon č.65/2017 sb.

“Tabákové výrobky, alkohol, kuřácké pomůcky, bylinné výrobky určené ke kouření a elektronické cigarety lze prodávat prostřednictvím prostředku komunikace na dálku, pokud je vyloučen jejich prodej osobám mladším 18 let; za tím účelem musí být prodejce těchto výrobků prostřednictvím prostředku komunikace na dálku vybaven počítačovým systémem, který elektronicky jednoznačně ověří věk spotřebitele (dále jen „systém ověřování věku“). Prodejce je povinen v okamžiku prodeje ověřit, že kupující spotřebitel není mladší 18 let).”

Reklamace

Veškeré zboží dodáváme v originálních obalech. Tabák a suché doutníky s neporušenými kolky Ministerstva Financí ČR. U vlhkých doutníků si Mostex vyhrazuje právo kolek šetrně poruši a to z důvodu kontroly kondice doutníků před odesláním zákazníkovi. Reklamace se řídí Obchodním zákoníkem. Prodávající neodpovídá za škody vzniklé nesprávným používáním produktů a za škody vzniklé při přepravě. Ostatní reklamece prosím řešte na tel. čísle 603832131 - Zdeněk Vlasatý


Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.