Aktuálně

Na letošní letní sezonu jsme pro vás připravili hned několik luxusních tabákových směsí v krásných a originálních pechových krabičkách.


Jako každý rok, máme i letos na skladě limitovanou edici dýmek Peterson St.Patricks Day. Dýmky pro letošní rok jsou zelené, což není až takové překvapení a mají zároveň charakteristické prvky, které používá pouze značka Peterson. Tím je vrtání, které umožňuje jímat kondenzát vznikající při kouření v hlavičce dýmky a ebonitový náustek s horním vývodem. Tento náustek slouží k tomu, aby odváděl kouř od jazyku k hornímu patru kuřáka a ten si tak mohl lépe vychutnat aroma tabáku. Také spojení hlavičky dýmky s náustkem je systémem spigot, což používá hlavně firma Peterson. Kdo touží po klasické Petersonce, má nyní šanci si ji u nás zakoupit.


  1. Úvod
  2. Články
  3. Poul Winslow - dokonalé dýmky
Poul Winslow - dokonalé dýmky

Dánsko je zemí designu zaslíbenou. V dýmkovém světě se začal prosazovat dánský design v 70. letech minulého století. Charakteristické byly volné tvary, důraz byl kladen především na kontrast plamenů a pavích ok ve dřevě briaru. Mezi výrazné osobnosti ve světě výrobců dýmek i Poul Winslow, jehož dílna se nachází ve Hvidovre na předměstí Kodaně.

Svou první dýmku vyrobil už v sedmnácti a jeho učitelem byl proslulý Prebend Holm, který přivedl k designu dýmek několik vynikajících osobností, které jsou dnes uznávané po celém světě. Preben Holm byl známý díky svým uměleckým dýmkám, které se vyznačovaly neseříznutým briarem na hlavičce dýmky. Poul Winslow u něho pracoval patnáct let až do roku 1986 kdy se osamostatnil a založil si vlastní dílnu. Winslow není jenom vynikající designér, ale i obchodník, a tak začal své dýmky prodávat přes reprezentanty dýmek Dunhill a Stanwell. Což se později ukázalo jako výborný tah. Díky dýmkám neotřelých tvarů se brzy prosadil v Americe, Německu, Austrálii, Švýcarsku, Japonsku i v dalších zemích. O svých kuřáckých začátcích říká: „Všichni muži v naší rodině byli kuřáci dýmek. Začal jsem kouřit asi v patnácti letech. Byla to úplně přirozená věc, která se musela vyzkoušet. Cigarety byly v té době velice drahé a ekonomicky bylo kouření dýmky výhodnější. Začal jsem kouřit standardní dýmku, ale ta mi brzy zevšedněla. Pak jsem si v Kodani koupil první free hand a byl jsem nadšený individualitou té dýmky.“ Poul neviděl v dýmce jenom nástroj ke kouření, ale zaujaly ho ladné a symetrické tvary dýmky. A jak se dostal k výrobě dýmek? Velice prostě. Na inzerát, kterým Prebend Holm hledal nové spolupracovníky. A tak ihned nastartoval svůj moped a přijel na předměstí Kodaně. Na konkurzu před ním bylo patnáct zájemců, ale Holm si vybral jeho. Nejprve uklízel v dílně později mohl leštil dýmky a nakonec zkoušet i vlastní věci. Když musel na jeden rok nastoupit k letectvu, Prebend Holm mu finančně pomohl a nabídl mu podíl ve firmě. Po jeho návratu se výrobě slušně dařilo, ale Prebend Hol byl už hodně nemocen a patnáct let po nástupu Poula Winslowa zemřel. Po jeho smrti se Poul osamostatnil.

Jak se vlastně rodí dýmka z rukou Poula Winslowa? „Nejprve prohlížím špalek dřeva, to je výchozí bod. Protože můžete mít určitou formu v hlavě, ale příroda vás často nasměruje jinam a společně s idejemi tvůrce pak vzniká dýmka“. Svoji produkci dýmek označuje písmeny A až D. Přičemž A je nejkvalitnější. Standardní dýmky mají ve znaku dánskou korunku a podle ní se nazývají  „Crown“ Nutno dodat, že každá z dýmek i z této standardní série je ručně zhotoveným originálem. Briar nakupuje pouze v té nejvyšší kvalitě tzv. „plato“. Své nejlepší dýmky z nejkvalitnějšího dřeva označuje na náustku dvěma bílými body. Jedním větším a jedním menším. Každá dýmka z dílny Poula Winslowa je dokonalá. Kouření z takové dýmky je opravdovým zážitkem.

Mostex Tanvald - idatabaze.czDoutníky, humidory - idatabaze.cz
Výhody registrace

Po zaregistrování v našem e-shopu se vám automaticky nastaví sleva 5% na veškeré zboží včetně zboží které je v akci. Po následném přihlášení se vám budou zobrazovat ceny původní přeškrtnuté a ceny se slevou, které platí pro vás. Pokud se zaregistrujete současně s první objednávkou, je tato objednávka v původních cenách bez slevy. Toto sledujeme a slevu vám odečteme z dobírky nebo faktury.

Zákon č.65/2017 sb.

“Tabákové výrobky, alkohol, kuřácké pomůcky, bylinné výrobky určené ke kouření a elektronické cigarety lze prodávat prostřednictvím prostředku komunikace na dálku, pokud je vyloučen jejich prodej osobám mladším 18 let; za tím účelem musí být prodejce těchto výrobků prostřednictvím prostředku komunikace na dálku vybaven počítačovým systémem, který elektronicky jednoznačně ověří věk spotřebitele (dále jen „systém ověřování věku“). Prodejce je povinen v okamžiku prodeje ověřit, že kupující spotřebitel není mladší 18 let).”

Reklamace

Veškeré zboží dodáváme v originálních obalech. Tabák a suché doutníky s neporušenými kolky Ministerstva Financí ČR. U vlhkých doutníků si Mostex vyhrazuje právo kolek šetrně poruši a to z důvodu kontroly kondice doutníků před odesláním zákazníkovi. Reklamace se řídí Obchodním zákoníkem. Prodávající neodpovídá za škody vzniklé nesprávným používáním produktů a za škody vzniklé při přepravě. Ostatní reklamece prosím řešte na tel. čísle 603832131 - Zdeněk Vlasatý


Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.