Aktuálně

Na letošní letní sezonu jsme pro vás připravili hned několik luxusních tabákových směsí v krásných a originálních pechových krabičkách.


Jako každý rok, máme i letos na skladě limitovanou edici dýmek Peterson St.Patricks Day. Dýmky pro letošní rok jsou zelené, což není až takové překvapení a mají zároveň charakteristické prvky, které používá pouze značka Peterson. Tím je vrtání, které umožňuje jímat kondenzát vznikající při kouření v hlavičce dýmky a ebonitový náustek s horním vývodem. Tento náustek slouží k tomu, aby odváděl kouř od jazyku k hornímu patru kuřáka a ten si tak mohl lépe vychutnat aroma tabáku. Také spojení hlavičky dýmky s náustkem je systémem spigot, což používá hlavně firma Peterson. Kdo touží po klasické Petersonce, má nyní šanci si ji u nás zakoupit.


  1. Úvod
  2. Články
  3. Dýmky Armellini - individuá...
Dýmky Armellini - individuální krása

V malé vesničce Barasso na severu Itálie vyrostly celé generace, které byly odchovány dýmkami a jejich výrobou. V tomto městě vznikla kdysi největší továrna na výrobu dýmek v Itálii a možná jedna z největších na světě. Jmenovala se Rossi a na jejích základech později vyrostli dnešní továrny, jako Savinelli, Paronelli. A protože tradice dýmkařství stále zůstává v tomto kraji pevně zakořeněna, tak i dnes zde vznikají malé dílničky, jako je například ta Maura Armelliniho. Jeho otec měl podobný osud jako mnoho lidí z Barassa. Vyučil se dýmkařem a pracoval u Rossiho. A že jablko nepadá daleko od stromu, tak i mladý Mauro se učil dělat dýmky u firmy Savinelli, která je současným největším výrobcem dýmek v Itálii.

Maura jakožto člověka, který je nadaný citem pro práci se dřevem, ubíjela však sériová výroba, která značně omezovala jeho bohatou fantazii. Jako kuřák dýmky chtěl dělat volné tvary, které by více vystihovaly individualitu kuřáka dýmky. Proto si doma postavil malou dílnu a začal zúročovat řemeslnou zručnost a tradici s individuálním přístupem k tvarům dýmek. Drží se zásady, že pro kuřáka dýmky je důležitý především materiál, který je základem pro kvalitní dýmku. Proto pro svoje dýmky nakupuje ten nejkvalitnější a nejdražší brier, která zaručuje, že dýmka bude mít přímé zrno. Dřevo si vybírá osobně. Všechny tvary dělá ručně, vychází z materiálu tak, aby vynikla především kresba dřeva. Raritou jsou jeho dvouhlavičkové dýmky, které můžete plnit dvěma různými tabáky. V práci se musí ohánět protože má pět dcer. Ale nezoufá si, ba naopak. Jeho dcery mu s výrobou dýmek pomáhají Zvláště dcera Wilma má velmi pěkný vztah k dýmkám a dělá většinu dokončovacích prací. Mauro přišel na způsob jak ochránit dýmky v obchodech před neodbornou manipulací. Provlékne provázek náustkem a hlavičkou dýmky a konce zapečetí. Tak garantuje neporušenost dýmky až k zákazníkovi. Proto jeho dýmky okamžitě rozeznáte od jiných.

Armelliniho design je typicky italský, odvážné ale vyvážené tvary s jemně tvarovanými náustky a hlavičkami, které padnou do ruky. Každá dýmka má nádhernou kresbu dřeva. Je na nich vidět, že jsou dělány s láskou a dobrou řemeslnou zručností. Díky kvalitě a tvarové různorodosti si Armellini pomalu ale jistě buduje své jméno po celém světě.

Mostex Tanvald - idatabaze.czDoutníky, humidory - idatabaze.cz
Výhody registrace

Po zaregistrování v našem e-shopu se vám automaticky nastaví sleva 5% na veškeré zboží včetně zboží které je v akci. Po následném přihlášení se vám budou zobrazovat ceny původní přeškrtnuté a ceny se slevou, které platí pro vás. Pokud se zaregistrujete současně s první objednávkou, je tato objednávka v původních cenách bez slevy. Toto sledujeme a slevu vám odečteme z dobírky nebo faktury.

Zákon č.65/2017 sb.

“Tabákové výrobky, alkohol, kuřácké pomůcky, bylinné výrobky určené ke kouření a elektronické cigarety lze prodávat prostřednictvím prostředku komunikace na dálku, pokud je vyloučen jejich prodej osobám mladším 18 let; za tím účelem musí být prodejce těchto výrobků prostřednictvím prostředku komunikace na dálku vybaven počítačovým systémem, který elektronicky jednoznačně ověří věk spotřebitele (dále jen „systém ověřování věku“). Prodejce je povinen v okamžiku prodeje ověřit, že kupující spotřebitel není mladší 18 let).”

Reklamace

Veškeré zboží dodáváme v originálních obalech. Tabák a suché doutníky s neporušenými kolky Ministerstva Financí ČR. U vlhkých doutníků si Mostex vyhrazuje právo kolek šetrně poruši a to z důvodu kontroly kondice doutníků před odesláním zákazníkovi. Reklamace se řídí Obchodním zákoníkem. Prodávající neodpovídá za škody vzniklé nesprávným používáním produktů a za škody vzniklé při přepravě. Ostatní reklamece prosím řešte na tel. čísle 603832131 - Zdeněk Vlasatý


Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.