Aktuálně

Na letošní letní sezonu jsme pro vás připravili hned několik luxusních tabákových směsí v krásných a originálních pechových krabičkách.


Jako každý rok, máme i letos na skladě limitovanou edici dýmek Peterson St.Patricks Day. Dýmky pro letošní rok jsou zelené, což není až takové překvapení a mají zároveň charakteristické prvky, které používá pouze značka Peterson. Tím je vrtání, které umožňuje jímat kondenzát vznikající při kouření v hlavičce dýmky a ebonitový náustek s horním vývodem. Tento náustek slouží k tomu, aby odváděl kouř od jazyku k hornímu patru kuřáka a ten si tak mohl lépe vychutnat aroma tabáku. Také spojení hlavičky dýmky s náustkem je systémem spigot, což používá hlavně firma Peterson. Kdo touží po klasické Petersonce, má nyní šanci si ji u nás zakoupit.


  1. Úvod
  2. Články
  3. Bjarne - dánský velvyslanec
Bjarne - dánský velvyslanec

Po mnoho let jsou dýmky Bjarne Nielsena považovány za jedny z nejlepších volných tvarů, které dýmkař může najít. Bjarne je známý jako dánský „velvyslanec dýmek“. Tento titul není jen pocta, ale má opravdový základ v Bjarneho životopise. Bjarne Nielsen pracoval pro dánské ministerstvo zahraničních věcí a mimo jiné byl vyslán i na Dánském velvyslanectví v USA. Všechny Bjarneho dýmky jsou individuálně formovány podle kresby dřeva. Žádná nemá modelové číslo. Na přání zákazníka však může Bjarne vyhotovit dýmku podobného tvaru. Nikdy to ovšem nebude stejná dýmka, kterou už někdy vyrobil.

Na počátku 70. let působil Bjarne Nielsen jako ekonomický poradce dánských firem na Dánském velvyslanectví v USA.  Roku 1973 se rozhodl pro úplně odlišnou práci. Odešel z dánských vládních služeb a veškeré své sny vložil do výroby vysoce kvalitních dánských dýmek. Hned po návratu do Kodaně založil svou manufakturu pod názvem – Bjarne Pipes Ltd. Jednalo se snad o největší rukodělnou výrobu stoprocentně ručně vyráběných dýmek v Dánsku. Jeho firma v současnosti zaměstnává pět zkušených řezbářů, mezi nimi jsou nejvýraznějšími osobnostmi Ph. Vigen a Johs.

Nejprestižnější kolekcí jsou dýmky označené „Bjarne Nielsen Signature“ Jedná se nejen o stoprocentně ručně vyráběné a individuální dýmky, ale také náustky jsou ručně řezány a vyrobeny z pevných materiálů jako je vulkanit, „lucite“, umělý jantar nebo „cumberland“. Každá Bjarneho dýmka je hodnocena podle kvality dřeva. Ke klasifikaci Bjarne používá písmena „J“ – „Ax“, kdy „Ax je vůbec nejdražší. Tuto klasifikaci pomocí písmen najdeme vyraženou na dýmce.

Mostex Tanvald - idatabaze.czDoutníky, humidory - idatabaze.cz
Výhody registrace

Po zaregistrování v našem e-shopu se vám automaticky nastaví sleva 5% na veškeré zboží včetně zboží které je v akci. Po následném přihlášení se vám budou zobrazovat ceny původní přeškrtnuté a ceny se slevou, které platí pro vás. Pokud se zaregistrujete současně s první objednávkou, je tato objednávka v původních cenách bez slevy. Toto sledujeme a slevu vám odečteme z dobírky nebo faktury.

Zákon č.65/2017 sb.

“Tabákové výrobky, alkohol, kuřácké pomůcky, bylinné výrobky určené ke kouření a elektronické cigarety lze prodávat prostřednictvím prostředku komunikace na dálku, pokud je vyloučen jejich prodej osobám mladším 18 let; za tím účelem musí být prodejce těchto výrobků prostřednictvím prostředku komunikace na dálku vybaven počítačovým systémem, který elektronicky jednoznačně ověří věk spotřebitele (dále jen „systém ověřování věku“). Prodejce je povinen v okamžiku prodeje ověřit, že kupující spotřebitel není mladší 18 let).”

Reklamace

Veškeré zboží dodáváme v originálních obalech. Tabák a suché doutníky s neporušenými kolky Ministerstva Financí ČR. U vlhkých doutníků si Mostex vyhrazuje právo kolek šetrně poruši a to z důvodu kontroly kondice doutníků před odesláním zákazníkovi. Reklamace se řídí Obchodním zákoníkem. Prodávající neodpovídá za škody vzniklé nesprávným používáním produktů a za škody vzniklé při přepravě. Ostatní reklamece prosím řešte na tel. čísle 603832131 - Zdeněk Vlasatý


Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.