Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
  Dýmky - tabák - doutníky  e-shop Mostex Tanvald  Velký výběr dýmek, tabáků a doutníků. 

Prodej tabákových výrobků a potřeb pro kuřáky se řídí zákonem č.65/2017 sb.


Slevu 5% na nákup zboží získáte, když se zaregistrujete.

Pro nákup se slevou musíte být do e-shopu přihlášeni.

Podporuje mojeID

Novinky

Dýmky

Doutníky

Tabák

Příslušenství

Náš tip na dárek

Čaj a káva

 

 

 Úvod » Dýmky: » dýmky Armellini

Dýmky: / dýmky Armellini

Italské dýmky jménem Armellini mají na první pohled svůj originální vzhled. Každá Armellini dýmka je totiž chráněna pečetí tak, aby nešla rozdělat. Pokud tedy v dýmkařském krámku uvidíte pěknou, přírodní dýmku, která je zapečetěna malou kovovou pečetí, bude se stoprocentně jednat o dýmku značky Armellini.

Rodinná firma Armellini byla založena roku 1960 umělcem Maurem Armellinim. Mauro vyrůstal v severoitalském kraji Varese, kde v minulosti působila velká továrna na výrobu dýmek se jménem Rossi.  A protože tradice dýmkařství zůstává v tomto kraji pevně zakořeněná, najdeme zde množství drobných italských firem, které si vybudovaly své jméno právě výrobou dýmek. Mezi nimi byla i dílna Maura Armelliniho. Mauro byl obklopen dýmkaři, jeho otec pracoval pro firmu Rossi, a mladý Mauro se zaučoval u milánské firmy Savinelli. Mauro byl vášnivý kuřák dýmky a stálá výroba stejných tvarů jej ubíjela. Toužil dělat volné tvary, které by lépe seděly do ruky. Proto si roku 1960 založil v Barassu ve svém domě dílnu na výrobu dýmek. Držel se zásady, že kvalitní materiál je nezbytný základ pro skvělou dýmku. Začal nakupovat ten nejkvalitnější briar a vyrábět volné tvary. Briar ve stupnici nejvyšší kvality, tzv. „plató“, získával ze Sardinie a Korsiky. Některé starší a skvělé kusy briaru ještě dosušoval několik let na půdě, aby si byl jist správnou vlhkostí dřeva, která je pro správnou výrobu kvalitních dýmek nesmírně důležitá. Dobré jméno si Mauro udělal v Americe, zvláště díky populární řadě dýmek „private label“ – osobní značka. Byly to dýmky střední cenové kategorie, které mu otevřely cestu nejen na americký trh.  Do osmdesátých let zaměstnával již 9 lidí, včetně své nejstarší dcery Vilmy, která dnes řídí výrobu i firmu. V osmdesátých letech nastal celosvětový útlum ve výrobě dýmek a u Armelliniho zůstal pouze jediný umělec Ernesto. Od roku 1993 pod hlavičkou nové firmy „Mauro Armellini and C.“ se Armellini společně se svými čtyřmi dcerami zabýval ruční výrobou dýmek a různého kuřáckého příslušenství z italského briaru. Armellini si začal budovat jméno i v kategorii dražších ručně dělaných italských dýmek.

Armelliniho design je typicky italský, odvážné, ale vyvážené tvary s jemně tvarovanou troubelí. Hlavičky dobře padnou do ruky a dýmky si zachovávají nadčasovou eleganci. Pokud mluvíme o dýmkách značky Armellini, mohli bychom je charakterizovat jako dýmky dobrých volných tvarů, mající skvělý briar a to vše za přijatelnou cenu. Mnoho kuřáků preferuje kvalitní briar, protože ten umožňuje kuřákovi dýmky si tabák opravdu vychutnat. Kouření z Armelliniho dýmek má chladný charakter, především díky kvalitě briaru a povrchové úpravě.

Každá dýmka má jako symbol velkou bílou tečku na náustku. Náustky jsou v současnosti hlavně akrylové, převažuje klasická, černá barva. Některé dýmky mají rustikální povrchovou úpravu, která se však dělá ručně. Nejvíce ceněny jsou samozřejmě dýmky s hladkou povrchovou úpravou v přírodní barvě. Dýmky nejvyšší kvality jsou označeny písmeny „KKKK“ a nejcennější briar má přírodní povrchovou úpravu typu  „Liscia Chiara Naturali“.

Dýmky Armellini se v současnosti do České republiky nedováží, proto je nemáme skladem.